Švýcarsko - poznávací zájezdy, pobyty s výlety

Alpská tour - nejkrásnější partie Alp pěti zemí

Svycarsko_ledovec-Aletsch

Tento zájezd je svým zaměřením poznávací zájezd bez výrazné pěší turistiky. Zachycuje mozaiku nejkrásnějších alpských partií pěti zemí pro milovníky horských scenérií. Vydejte se s námi za nejznámějšími vysokohorskými velikány – německou Zugspitze, rakouský Piz Buin, švýcarský Matterhorn, francouzsko-italský Mont Blanc. Cestou budete obdivovat i nádherná údolí, průzračná jezera, horské ledovce.


 

Program zájezdu

1.den: Odjezd z Prahy v pozdních večerních hodinách, přejezd do Německa.
2.den: NĚMECKÉ ALPY – jejich nejvyšší partie. Procházka kolem malebně položeného jezera EIBSEE pod nejvyšší horou Německa ZUGSPITZE, v případě pěkného počasí možnost výjezdu lanovkou na vrchol ZUGSPITZE, v případě horšího počasí procházka romantickou a dramatickou soutěskou PARTNACHKLAMM. Vyhlídková jízda Alpami západní části Rakouska. Zastávka na vyhlídce ZUGSPITZEBLICK s pěkným výhledem na masiv ZUGSPITZE. Přejezd přes průsmyk FERNPASS, kolem jezera FERNSTEINSEE s ruinami hradu Sigmundsburg na ostrově uprostřed jezera a dojezd na ubytování.
3.den: Přejezd do oblasti masivu SILVRETTA. Výjezd vysokohorskou silnicí SILVRETTAHOCHALPENSTRASSE do výšky 2030 m na úpatí nejvyšší hory Voralberska – Piz Buinu, nádherné výhledy na třítisícové vrcholy a ledovce horské skupiny Silvretta Gruppe, vysokohorské jezero SILVRETTA-STAUSEE. Výjezd lanovkou VENET BAHN z vesnice Zams do výšky 2 208 m n. m. na jednu z nejmalebnějších hor západních Tyrol. Nádherný výhled na horské panorama Venet Mountains.
4.den: Přejezd do Švýcarska. Nádherné BERNSKÉ ALPY : GRINDENWALD – horské středisko (1 038 m. n. m.) – možnost výjezdu na KLEINE SCHEIDEGG, odkud se naskýtají nádherné výhledy na pásmo zaledněných vrcholů v čele s trojicí Eiger, Mönch a Jungfrau (UNESCO), v případě velmi pěkného počasí možnost výjezdu až na JUNGFRAUJOCH – střecha Evropy, nejvýše položené nádraží v Evropě, výhledy přímo na nejdelší alpský ledovec Aletschgletscher. V případě špatného počasí zastávka v INTERLAKENU a návštěva skanzenu BALLENGERG – skanzen původních švýcarských domů.
5.den: Nejkrásnější partie WALLISKÝCH ALP : výlet do světoznámého horského střediska ZERMATT , možnost výjezdu vláčkem až na GORNERGRAT do výšky přes 3000 metrů, odkud se naskýtají nezapomenutelné výhledy na symbol Švýcarska Matterhorn i na nejvyšší horu Švýcarska Monte Rosu. Při velmi pěkném počasí výjezd lanovkami až na KLEIN MATTERHORN (3 883 m.), kde se člověk dostane do nejužšího kontaktu s ledovými štíty.
6.den: Druhý den věnovaný perlám Walliských Alp: autobusem přejezd do údolí GOMSTAL, výjezd lanovkou na hřeben, který leží proti a nad největším alpským ledovcem ALETSCHGLETSCHER (UNESCO), nádherné výhledy. Zastávka v historickém městě SION s kulisou dvou hradů a majestátních hor. Odpočinek v termálních lázních LEUKERBAD , které patří k největším lázeňským střediskům ve Švýcarsku s překrásným horským okolím.
7.den: Tento den navštívíme francouzské SAVOJSKÉ ALPY pod střechou Evropy: celodenní putování do oblasti nejvyšší hory Evropy – MONT BLANCU a do horského střediska CHAMONIX. Možnost výjezdu lanovkou na AIGUILLE DU MIDI (do výšky 3 843 m.) s nezapomenutelnými výhledy na masiv Mont Blancu a další okolní velikány.
8.den: Jedinečné partie italských Alp. Údolí a městečko AOSTA označované za „Řím Alp“ s římským divadlem. LAGO MAGGIORE – velké jezero s kulisou hor v pozadí, krásné městečko STRESSA s nádhernými paláci, romantickými promenádami po pobřeží jezera a kvetoucími zahradami s palmami a pomerančovníky. Zastávka v LOCARNU – barevné město se zahradami ve švýcarské části jezera. Večer odjezd do Čech.
9.den: Příjezd do Prahy v ranních hodinách.

Cena zahrnuje

  • dopravu autobusem
  • 6x ubytování (3x v penzionu ve Švýcarsku a 3x v penzionu v Rakousku a v Itálii, dvoulůžkové pokoje s příslušenstvím)
  • 6x polopenzi (z toho 3x zajišťovanou na místě českými kuchařkami)
  • 3x balíček na oběd
  • průvodce

Fakultativně

  • pojištění léčebných výloh a storna (příplatek: : 320 Kč)
  • 1/1 pokoj výjimečně na vyžádání v CK (příplatek: : 3000 Kč)

Zajímavosti

Bernské Alpy:

Grindelwald: Klimatické lázně nedaleko Interlakenu leží v nadmořské výšce 1038 m n.m. Městečko s 3500 ...

Interlaken:

Jungfrau: Třetí nejvyšší vrchol Bernských Alp.

Jungfraujoch: Horská stanice ve výšce 3454 m n.m. (nejvyšší stanice železnice v Evropě), která je vlastně ...

Leukerbad:

Locarno:

Matterhorn: Jedna z nejkrásnějších hor Švýcarska (4478 m n.m.) se tyčí přímo nad Zermattem. Poprvé se jej ...

Valais: Nejrozsáhlejší švýcarská lyžařská oblast vzájemně propojených lanovek a sjezdovek ...

Zermatt: Na pomezí Švýcarska a Itálie se rozkládá jedna z nejžádanějších lyžařských oblastí s dominantou ...

Fotografie

Svycarsko-vyhlidkaSvycarsko_Bernske_5_10Svycarsko_ledovec-AletschSvycarsko_Matterhorn_05Svycarsko_Matterhorn_06Svycarsko_WallisSvycarsko_Wallis_03Borromejské ostrovy 1Borromejské ostrovy 2Borromejské ostrovy 3Borromejské ostrovy 4Borromejské ostrovy 10Borromejské ostrovy 11Borromejské ostrovy 12Borromejské ostrovy 13Borromejské ostrovy 14