Švýcarsko - poznávací zájezdy, pobyty s výlety

Bergamo, Milano, Lago Maggiore, Lago Lugano + horský vláček

Borromejské ostrovy 12

Tento zájezd Vás zavede do jednoho z nejromantičtějších koutů Evropy na pomezí dvou států - Itálie a Švýcarska, kde se nad malebnými jezery tyčí vysoké hory. Poznejte středověké Bergamo na svahu nad novým městem i metropoli Lombardie Milán se světoznámým Dómem. Krásné je putování kolem velkých jezer Maggiore a Lugano i jízda vlakem, který se klikatí v zatáčkách při stoupání do kraje ledovců a vysokohorských jezer. Putování zakončíme v proslaveném alpském středisku Sv. Mořic.


 

Program zájezdu

1.den (čt): Odjezd z Prahy ve večerních hodinách.
2.den (pá): BERGAMO – staré centrum uvnitř původních hradeb se pyšní souborem středověkých budov (Piazza Vecchia, Piazza del Duomo aj.) MILANO – moderní, životem pulsující metropole Lombardie , kde se mezi luxusními obchody a elegantními kancelářskými budovami nachází i jedinečná gotická katedrála, nejslavnější operní dům na světě a další pozoruhodnosti. Dojezd na ubytování.
3.den (so): Okruh po italských jezerech. LAGO MAGGIORE . STRESSA – toto městečko je oblíbené díky hezkému prostředí, krásným horám, které se tyčí do výšky nad městem, romantickým promenádám po pobřeží a kvetoucím zahradám s palmami a pomerančovníky. Pro zájemce možnost lodního výletu na ostrov ISOLA BELLA, se známým zámkem a krásnými Boromejskými zahradami. LOCARNO – barevné kvetoucí městečko se zahradami ve švýcarské části jezera. Podvečerní zastávka v LUGANU a na jezeře LAGO LUGANO.
4.den (ne): Nejkrásnější partie jihovýchodu Švýcarska. Pojedeme do městečka TIRANO , kde přestoupíte na známou horskou dráhu a pojedete horským vláčkem přes PRŮSMYK BERNINA, kolem jezer a ledovců, přes viadukty, tunely a galerie do PONTRESINY . Ti, kdo nepoužijí vláček, přejedou sedlo Bernina autobusem a mohou se z Pontresiny projít k ledovcovému splazu ROSEG. Na závěr si prohlédnete známé horské středisko SV. MOŘIC a Vaše cesta se otočí směrem k domovu.
5.den (po): Příjezd do Čech v ranních hodinách.

Cena zahrnuje

  • dopravu autobusem
  • průvodce
  • 2x ubytování v hotelu (2lůžkové pokoje s příslušenstvím)
  • 2x polopenzi

Fakultativně

  • pojištění léčebných výloh a storna (příplatek: : 225 Kč)
  • jízdenka na horský expres (příplatek: : 560 Kč)
  • jízdenka na horský expres děti do 14 let (příplatek: : 280 Kč)
  • 1/1 pokoj (příplatek: : 1400 Kč)

Zajímavosti

Bergamo:

Lago Maggiore:

Lombardie: Hlavním městem Lombardie je Milán. V tomto regionu žije jedna šestina obyvatel Itálie. Jedná se ...

Lugano:

Milán:

Pontresina:

Tirano:

Fotografie

luganoSvycarsko - vlak 4Svycyrsko - vlak 5Švýcarsko - vlak 4P5160065P5160118lago-lugano-03lago-lugano-09lago-maggiore-16Bergamo 1Bergamo 2Borromejské ostrovy 1Borromejské ostrovy 2Borromejské ostrovy 3Borromejské ostrovy 4Borromejské ostrovy 5Borromejské ostrovy 6Borromejské ostrovy 7Borromejské ostrovy 8Borromejské ostrovy 9Borromejské ostrovy 10Borromejské ostrovy 11Borromejské ostrovy 12Borromejské ostrovy 13Milano 1Milano 2Milano 3Milano 4