Švýcarsko - poznávací zájezdy, pobyty s výlety

Švýcarsko - Bernské Alpy

Švýcarsko Eiger

Náš další turistický zájezd do Švýcarska nás zavede do Bernských Alp. Snad nikde jinde ve střední Evropě nesahají ledovce tak daleko do údolí jako v okolí Grindelwaldu ve Švýcarsku. V okolí je přes 300 km vycházkových cest a horských stezek, které spolu s řadou lanovek skýtají překrásné možnosti denních i polodenních výletů.


 

Program zájezdu

1.den (so): Odjezd z Prahy ve večerních hodinách.
2.den (ne): Ráno příjezd do Švýcarska. Dopoledne průchod soutěskou řeky AARY, po poledni příjezd do údolí DIEMTIGTAL, ubytování, vycházka v okolí.
3.den (po): Po snídani odjezd do nitra Bernských Alp do GRINDELWALDU , výjezd lanovkou na FIRST, pěší túra k jezeru BACHALPSEE, případně až na FAULHORN s výhledy na nejznámější vrcholy - Eiger, Mönch a Jungfrau. K večeru návrat do Grindelwaldu, kde bude čekat autobus a odjezd na ubytování.
4.den (út): Ráno odjezd autobusem do WILDERSWILU, pokračování zubačkou na SCHYNIGE PLATTE, odkud se naskýtají nádherné výhledy na pásmo zaledněných vrcholů v čele s trojicí Eiger, Mönch a Jungfrau (UNESCO). Prohlídka ALPSKÉ BOTANICKÉ ZAHRADY, kde na ploše 8 tisíc metrů čtverečních najdete 520 druhů alpských květin. Vycházka s výhledy v okolí vrcholu. Odpoledne zastávka v INTERLAKENU , lázeňském středisku a východisku do oblasti Bernských Alp .
5.den (st): Ráno odjezd do údolí vodopádů - LAUTERBRUNNETAL. Vycházka k TRÜMMELBAŠSKÝM VODOPÁDŮM - 10 ledovcových kaskádových vodopádů v nitru hory a podél řeky Bílá Lütschina pod MÜRRENBAŠSKÝM VODOPÁDEM, kde se masy vody řítí v 5 kaskádách z výšky 750 m, dojdeme do STECHELLBERGU. Zde vyjedeme lanovkou do MÜRREN, střediska vysoko nad údolím a půjdeme turistickou cestou s úžasnými výhledy na celé panorama čtyřtisícovek včetně Mönchu a Eigeru až nad Laterbrunnen, odkud můžete k autobusu sjet lanovkou nebo sejít pěšky.
6.den (čt): Ráno odjezd do KANDERSTEGU, lanovkou (možno i pěšky) k jezeru OESCHINENSEE, 3 hod. okružní vycházka nad jezerem, případně jen odpočinek u jezera, možnost půjčení loděk nebo naopak náročný výstup k horským chatám. K večeru návrat do Kanderstegu, kde bude čekat autobus.
7.den (pá): Dopoledne odjezd do GRINDELWALDU , výjezd lanovkou na MÄNNLICHEN, pěší túra v oblasti pod Eigerem, návrat do Grindelwaldu pěšky nebo zubačkou.
8.den (so): Po snídani a úklidu chaty dopoledne výjezd lanovkou na WIERERHORN, vycházka, zpět pěšky nebo lanovkou. Odpoledne přejezd přes JAUNPASS do městečka CHARMEY, koupání v termálních lázních. Večer odjezd ze Švýcarska.
9.den (ne): Příjezd do Prahy v ranních hodinách.
Číslo záj.TermínDospělí Zadní místa Poznámka 
317-018.8.-16.8.202011 990,-11 890,-rezervovat

Cena zahrnuje

  • doprava luxusním autobusem
  • průvodce
  • 6x ubytování v penzionu (dvoulůžkové pokoje s příslušenstvím)
  • 6x česká polopenze

Cena nezahrnuje

  • vstupy, lanovky a vlaky

Fakultativně

  • 6x balíček na oběd (příplatek: : 550 Kč)
  • pojištění léčebných výloh a storna (příplatek: : 320 Kč)
  • 1/1 pokoj (na ověření v CK, omezený počet) (příplatek: : 1800 Kč)

Zajímavosti

Bernské Alpy:

Grindelwald: Klimatické lázně nedaleko Interlakenu leží v nadmořské výšce 1038 m n.m. Městečko s 3500 ...

Interlaken:

Jungfrauregion: Velmi rozsáhlá lyžařská oblast pod slavnými vrcholy Jungfrau, Eiger a Mönch, táhnoucí se od ...

Fotografie

Bernské Alpy 2Švýcarsko EigerŠvýcarsko - horaŠvýcarsko - horyŠvýcarsko - jezero