Švýcarsko - poznávací zájezdy, pobyty s výlety

Horskými vláčky po Švýcarsku

Svycarsko - vlak 4

Švýcarsko – uměli byste si tuto nádhernou alpskou zemi představit bez slavných červených vlaků? Určitě ne. Proto jsme, vzhledem k velké oblibě našich zájezdů s horskými Bernina expresy, připravili novinku, která se zaměřuje právě na slavné švýcarské horské vlaky a především ty, které projíždějí nejkrásnějšími partiemi švýcarských Alp.


 

Program zájezdu

1.den (čt): Odjezd z Prahy v pozdních večerních hodinách.
2.den (pá): Příjezd do údolí řeky Albuly do městečka Tiefencastel, odkud budeme pokračovat vlakem směrem na průsmyk ALBULA typickou švýcarskou železnicí, která výškový rozdíl 1 000 metrů překonává systémem mnoha serpentin a tunelů. Nachází se zde i nejčastěji fotografovaný železniční most ve Švýcarsku – most přes řeku Landwasser. Tento úsek železniční trati je zapsán na seznamu UNESCO. Jízdu vlakem ukončíme ve SVATÉM MOŘICI . Odtud budeme pokračovat autobusem k ledovci MORTERATSCH, kde podnikneme nenáročnou vycházku k jednomu z nejdelších ledovců ve Švýcarsku. Přes horský průsmyk JULIERPASS dojedeme k nejznámější švýcarské soutěsce VIA MALA. Přejezd na nocleh.
3.den (so): Přejezd přes impozantní průsmyk FURKAPASS, zastávka u vyhlídky Belvedere a dále u ledovce RHONEGLETSCHER, kde pramení Rhony. Přejezd vysokohorského sedla GRIMSELPASS (2 165 m n.m.), výhledy do údolí řeky Rhony. AARESCHLUCHT – průrva řeky Aary. Zastávka u malebných vodopádů REICHENBACH, kde je jedno z nejdramatičtějších dějišť z knih spisovatele A.C.Doyla, kde se zřítil Sherlock Holmes a jeho protivník Moriarty. Odjezd zpět přes horský průsmyk SUSTENPASS.
4.den (ne): Odjezd časně ráno do oblasti Bernských Alp – Interlakenu: proti proudu řeky Lütschine do LAUTERBRUNNENU , odtud lanovkou na planinu Almendhubel do nadmořské výšky 1 600 metrů a dále vlakem do MÜRRENU. Pro zájemce možnost výjezdu visutou lanovkou do nadmořské výšky 2 970 metrů na horu SCHILTHORN s panoramatickou otáčivou restaurací, natáčela se zde také jedna epizoda slavného Jamese Bonda, agenta 007. Poté se přesuneme k dolní stanici nostalgické ozubnicové železnice na SCHYNIGE PLATTE. Čím výše budete vlakem stoupat, tím úchvatnější se stává výhled na hory, které se budou před Vámi postupně otevírat. Horská stanice v nadm. výšce 1 967 metrů je výchozím bodem pro okružní pěší trasy a je také domovem alpské zahrady se 650 druhy rostlin. Noční přejezd do ČR.
5.den (po): Příjezd do Prahy v časných ranních hod.
Číslo záj.TermínDospělí Poznámka 
441-0113.6.-17.6.20248 590,-Nástup též Plzeň.rezervovat
441-0213.9.-17.9.20248 590,-Nástup též Plzeň.rezervovat

Stravování:

česká strava připravovaná na místě českou kuchařkou

Cena zahrnuje

  • dopravu autobusem
  • průvodce
  • 2x ubytování (2-3 lůžkové pokoje)
  • 2x polopenzi (česká kuchyně)

Cena nezahrnuje

  • jízdné na vláčky (celkem cca 230 CHF)

Fakultativně

  • pojištění léčebných výloh a storna (příplatek: : 225 Kč)
  • 1/1 pokoj (příplatek: : 800 Kč)
  • příplatek za ubytování ve dvoulůžkovém pokoji - příplatek je účtován na osobu (příplatek: : 200 Kč)

Zajímavosti

Bernské Alpy:

Brienz:

Lauterbrunnen:

St. Moritz: St. Moritz je světově známé rekreační středisko ve vých. části Švýc. Alp, v oblasti proslulé ...

Fotografie

Svycarsko - vlak 3Svycarsko - vlak 4Svycarsko Bernina 01Svycarsko Bernina 02Svycarsko Bernina 03Svycarsko Bernina 04Svycarsko Bernina 05Svycarsko Bernina 07Svycarsko Bernina 21Svycarsko St Moritz 02Svycarsko St Moritz 04Svycarsko St Moritz 05Aareschlucht 1Aareschlucht 2Rhonegletscher 1Schilthorn 1Schilthorn 2Schilthorn 3Schilthorn 4Schilthorn 5