Švýcarsko - poznávací zájezdy, pobyty s výlety

Nejkrásnější zahrady a jezera kraje Piemont a švýcarského Ticina

Borromejské ostrovy 6

Náš nový zájezd Vás zavede do překrásné malebné oblasti na švýcarskoitalském pomezí pod velikány Alp i na romantická místa jezera Lago Maggiore. Jarní termín nabízí nádheru zdejších rozlehlých zahrad v květu.


 

Program zájezdu

1.den (so): Odjezd z Prahy ve večerních hodinách. Přejezd přes Německo do Švýcarska.
2.den (ne): Návštěva švýcarského kantonu Ticino : LOCARNO - výjezd pozemní lanovkou a prohlídka poutního kostela Madonna del Sasso v horní části Locarna s dalekými výhledy na jezero Maggiore i okolní hory. Poté lodí ke dvěma ostrovům BRISSAGO, na jednom z nich se nachází jedna z nejkrásnějších švýcarských zahrad, kde rostou vzácné stromy a květiny pocházející z teplých oblastí. Dojezd do Bavena na ubytování.
3.den (po): Den věnovaný nádherným botanickým zahradám a ostrůvkům v Lago Maggiore – Borromejským ostrovům. Vyhlídková plavba na ISOLA MADRE, kde navštívíte vilu z 18. století s krásnou zahradou upravenou do podoby anglického parku a botanické zahrady. Na ostrově se po zahradách volně pohybují pávi a diamantoví, zlatí a stříbrní bažanti. Dále budeme pokračovat na nejznámější ostrov ISOLA BELLA s ohromným barokním palácem a impozantními terasovitými zahradami s bohatou sochařskou i květinovou výzdobou. Později odpoledne volno k procházce po Bavenu, odpočinku u jezera Maggiore apod.
4.den (út): Mohutná pevnost ANGERA, kterou postupně budovali milánští biskupové, poté rod Visconti a nakonec Borromeové. Součástí areálu pevnosti jsou i středověké zahrady. ARONA – kolosální socha sv. Karla Borromejského (pouze exteriéry). Odpoledne návštěva města Verbania s botanickou zahradou u VILY TARANTO, kterou zde ve 30. letech 20.st. budoval skotský kapitán McEachern. Na jaře zde kvetou tisíce tulipánů, rododendrony, azalky a četné další stromy, keře a květiny.
5.den (st): Po snídani odjezd do kantonu Ticino . Výjezd 9 km dlouhou železnicí na MONTE GENEROSO (1 704 mn.m.) s kruhovým rozhledem na Lugánské jezero a okolní alpské vrcholy. Za velmi dobré viditelnosti je rozhled od Matterhornu po Jungfrau a na východ až k masivu Bernina. Možnosti kratších pěších tras ve vrcholové oblasti. Odpoledne návštěva dalšího lákadla kraje Ticino středověkého města BELLINZONA se třemi nad sebou vybudovanými mohutnými hrady (UNESCO) (možnost výstupu na první a ke druhému hradu, jsou odtud daleké výhledy nejen po městě, ale i do okolní hornaté krajiny). Noční přejezd.
6.den (čt): Návrat do Prahy v ranních hodinách.

Cena zahrnuje

  • dopravu autobusem
  • průvodce
  • 3x ubytování v hotelu (2lůžkové pokoje s příslušenstvím)
  • 3x polopenzi

Cena nezahrnuje

  • lodní spojení, pobytovou taxu (1 € / os. / den), vstupy, lanovky

Fakultativně

  • pojištění léčebných výloh a storna (příplatek: : 270 Kč)
  • 1/1 pokoj (omezený počet, na ověření v CK) (příplatek: : 2000 Kč)

Zajímavosti

Bellagio:

Bergamo:

Como:

Jungfrau: Třetí nejvyšší vrchol Bernských Alp.

Lago di Como :

Lago di Garda: Lago di Garda je největším italským jezerem a rozprostírá se na hranici mezi Lombardií, ...

Lago Maggiore:

Locarno:

Lombardie: Hlavním městem Lombardie je Milán. V tomto regionu žije jedna šestina obyvatel Itálie. Jedná se ...

Lugano:

Matterhorn: Jedna z nejkrásnějších hor Švýcarska (4478 m n.m.) se tyčí přímo nad Zermattem. Poprvé se jej ...

Milán:

Piemonte: Rozloha italského regionu Piemont je 25 402 km2 a žije v něm 4,4 milionu obyvatel. Jeho hlavním ...

Stresa:

Ticino:

Fotografie

Italie_jezera_Isola BellaItalie_jezera_Isola Bella_3isola-bella-20lago-maggiore-12lago-maggiore-16Borromejské ostrovy 1Borromejské ostrovy 2Borromejské ostrovy 3Borromejské ostrovy 4Borromejské ostrovy 6Borromejské ostrovy 7Borromejské ostrovy 8Borromejské ostrovy 9Borromejské ostrovy 10Borromejské ostrovy 11Borromejské ostrovy 12Borromejské ostrovy 13Borromejské ostrovy 14