Švýcarsko - poznávací zájezdy, pobyty s výlety

Švýcarské hory a termální lázně

Svycarsko_Wallis

Zájezd spojuje vycházky v krásné alpské přírodě s relaxací v termálních lázních pod alpskými velikány v jedné z nejhezčích částí Švýcarska – kantonu Wallis.


 

Program zájezdu

1.den (po): Odjezd z Prahy ve večerních hodinách.
2.den (út): Ráno příjezd do Švýcarska. Dopoledne zastávka ve FLIMSU a vycházka lesoparkem k vyhlídce na kaňon řeky Rýn, který je nazýván „GRAND CANYON OF SWITHERLAND“. Pokračování cesty údolím Rýna do Andermattu a přes průsmyk FURKA (možnost navštívit ledovcovou jeskyni) do údolí Rhony a k ubytování v Saasském údolí.
3.den (st): Výlet do dalšího krásného údolí Walliských Alp – údolí VAL D´HERENS, kde si u vesničky EUSEIGNE prohlédneme pozůstatek doby ledové – zemní pyramidy. Poté největší podzemní jezero v Evropě ST. LEONARD, kde se projedeme na lodičkách. Odpoledne navštívíme největší alpské TERMÁLNÍ LÁZNĚ LEUKERBAD . Areál se sestává z 10 termálních bazénů s vířivkami, masážními tryskami a dalšími atrakcemi s vodou teplou 28 - 42˚C. Ostatní se mohou projít k nedaleké propasti Dala a jezírku Majingsee.
4.den (čt): Výlet do ZERMATTU . Odjezd do Täsche autobusem, odtud vláčkem do Zermattu a dále lanovkami k vyhlídkovým bodům na okolní „čtyřtisícovky“ (vyhlídková plošina GORNEGRAT 3 078 m dosažitelná zubačkou nebo MALÝ MATTERHORN 3 820 m dosažitelná kabinovou lanovkou).
5.den (pá): Ráno odjezd přes Brig do údolí GOMSTAL a výjezd lanovkou na EGGISHORN do 2.926m, odkud se otevírá nejkrásnější výhled na největší alpský LEDOVEC- VELKÝ ALETSCHSKÝ - s délkou přes 23 km.Z mezistanice FIESCHEALP vycházka vysoko nad Rhonským údolím do BETTMERALP (cca 1,5 hod) a odtud lanovkou k autobusu. Odpoledne návštěva TERMÁLNÍCH LÁZNÍ BRIGERBAD , koupání v jeskyni s vodou teplou 42 st. nebo ve venkovních termálních bazénech. K večeru návrat.
6.den (so): Dopoledne návštěva jednoho z nejvýznamnějších středisek této oblasti SAAS FEE . Možnost výjezdu lanovkou a alpským metrem až do výše 3.500 m s fantastickým výhledem na celé okolí a až k Bernským Alpám z otáčivé restaurace nebo vyhlídkové terasy. Odpoledne pěší vycházka ze Saas Fee do Saas Grund po malebné „Kapličkové cestě“.
7.den (ne): Dopoledne výjezd lanovkou ze SAAS GRUNDU na HOCHSAAS do výše 3100 m n.m., naučná cesta švýcarské čtyřtisícovky“. V poledne odjezd do Rhonského údolí a návštěva termálních lázní LAVEY-LES-BAINS (termální bazény vnitřní i venkovní, vířivky, masážní trysky). K večeru odjezd ze Švýcarska.
8.den (po): Příjezd do Prahy ráno / dopoledne.
Číslo záj.TermínDospělí Poznámka 
312-018.7.-15.7.202415 990,-Nástup též Plzeň.rezervovat

Cena zahrnuje

  • doprava luxusním autobusem
  • 5x ubytování v penzionu (2lůžkové pokoje se sprchou a WC) s bazénem
  • 5x polopenze (česká kuchyně)
  • průvodce

Fakultativně

  • pojištění léčebných výloh a storna nad 3000 m n.m. (příplatek: : 570 Kč)
  • 5x balíček na oběd (příplatek: : 500 Kč)
  • 1/1 pokoj (na ověření v CK, omezený počet) (příplatek: : 2000 Kč)

Zajímavosti

Bernské Alpy:

Brig:

Flims Laax Falera:

Leukerbad:

Matterhorn: Jedna z nejkrásnějších hor Švýcarska (4478 m n.m.) se tyčí přímo nad Zermattem. Poprvé se jej ...

Montreux:

Saas Fee:

Saas-Grund:

Zermatt: Na pomezí Švýcarska a Itálie se rozkládá jedna z nejžádanějších lyžařských oblastí s dominantou ...

Fotografie

Svycarsko_ledovec-AletschSvycarsko_LeukerbadSvycarsko_Matterhorn_05Svycarsko_Matterhorn_06Svycarsko_WallisSvycarsko_Wallis_02scalottas-17Švýcarsko 11Švýcarsko 110Švýcarsko 113Švýcarsko 12Švýcarsko 13Švýcarsko 14Švýcarsko 15Švýcarsko 16Švýcarsko 17