Švýcarsko - poznávací zájezdy, pobyty s výlety

Švýcarské velikány, kanton Ticino, Lago Maggiore

Borromejské ostrovy 12

Náš nový zájezd Vás zavede do překrásné malebné oblasti na švýcarskoitalském pomezí pod velikány Alp i na romantická místa jezera Lago Maggiore. Užijete si krásné krajiny jednoho z největších italských jezer, kde se budete moci také vykoupat. Poznáte i majestátní krajinu zaledněných Alp na pomezí Itálie a Švýcarska včetně nejdelšího alpského ledovce Aletschgletscher (UNESCO).


 

Program zájezdu

1.den (st): Odjezd z Prahy ve večerních hodinách.
2.den (čt): Příjezd na švýcarsko-italské pomezí na SEDLO SIMPLON (2 050 m) – silnice procházející sedlem protíná třítisícové vrcholy a je spojnicí mezi italskou Domodossolou a městem Brig ležícím ve švýcarském kantonu Wallis . Výlet s výhledy na sedlo a okolní hory k jezírku HOPSCHUSEE a k přes 9 metrů velké kamenné soše orla tyčící se nad sedlem. Variantně možnost kratší cesty jen k jezírku ROTELSEE na druhou stranu od průsmyku. Dojezd na ubytování k Lago Maggiore.
3.den (pá): Prohlídka švýcarské části LAGO MAGGIORE: LOCARNO - metropole nejslunnějšího švýcarského kantonu Ticino s bohatou subtropickou vegetací, výjezd pozemní zubačkou k poutnímu místu MADONNA DEL SASSO. Dále možnost pokračovat kabinkovou a sedačkovou lanovkou k horské stanici CARDADA A CIMETTA (1 496 m. a 1 670 m.) s panoramatickými výhledy na Lago Maggiore a alpské vrcholky, při dobré viditelnosti až na masiv Monte Rosy. Možnost pěšího výletu od horní stanice lanovky na vrchol Cima della Trossa (cca 4,5 km).
4.den (so): Den věnovaný nádherným botanickým zahradám a ostrůvkům v Lago Maggiore – Borromejským ostrovům. Vyhlídková plavba na ISOLA MADRE, kde navštívíte vilu z 18. století s krásnou zahradou upravenou do podoby anglického parku a botanické zahrady. Na ostrově se po zahradách volně pohybují pávi a diamantoví, zlatí a stříbrní bažanti. Dále budeme pokračovat na nejznámější ostrov ISOLA BELLA s ohromným barokním palácem a impozantními terasovitými zahradami s bohatou sochařskou i květinovou výzdobou. Odpoledne volno v místě ubytování na koupání, procházky.
5.den (ne): Výlet ke krásnému menšímu jezeru ledovcového původu LAGO DI ORTA, které je označováno za nejromantičtější jezero v Itálii. Návštěva SACRO MONTE DI ORTA (Svatá hora), které se nachází v nádherné krajině na zalesněném ostrohu vybíhajícím do jezera Orta. Je zde vybudovaných 20 kaplí ilustrujících epizody ze života sv. Františka. Velkolepé výhledy na jezero a ostrov San Giulio. Sestup do městečka ORTA s malebným středověkým jádrem a možnost okružní plavby (loď není v ceně) na ostrůvek ISOLA SAN GIULIO se starým románským kostelem s jedinečným ambonem ze zeleného mramoru. Dále lodí ke kostelu SAN FILIBERTO, který se nachází v komplexu románských staveb hned u jezera. Kolem menších pláží (jezero Orta má teplou a průzračně čistou vodu) pak dojdeme do příjemného městečka PELLA.
6.den (po): Mohutná pevnost ANGERA, kterou postupně budovali milánští biskupové, poté rod Visconti a nakonec Borromeové. Součástí areálu pevnosti jsou i středověké zahrady. ARONA – kolosální socha sv. Karla Borromejského s možností výstupu dovnitř do sochy. Odpoledne návštěva města Verbania s botanickou zahradou u VILY TARANTO, kterou zde ve 30. letech 20.st. budoval skotský kapitán McEachern.
7.den (út): Odjezd z hotelu do Švýcarska do nádherné oblasti údolí GOMSTAL a výjezd lanovkou na EGGISHORN do 2 926 m., odkud se otevírá nejkrásnější výhled na největší alpský LEDOVEC - VELKÝ ALETSCHSKÝ - s délkou cca 20 km. Z mezistanice FIESCHERALP vycházka vysoko nad Rhonským údolím do BETTMERALP (cca 1,5-2 hod., 5 km) a odtud lanovkou k autobusu. Odjezd do Čech.
8.den (st): Příjezd do Prahy v ranních hodinách.
Číslo záj.TermínDospělí Zadní místa Poznámka 
274-0124.7.-31.7.202415 490,-14 990,-Nástup též Plzeň.rezervovat

Cena zahrnuje

  • dopravu autobusem
  • průvodce
  • 5x ubytování v hotelu (2lůžkové pokoje s příslušenstvím)
  • 5x polopenzi

Cena nezahrnuje

  • lodní spojení, pobytovou taxu (1 € / os. / den), vstupy, lanovky

Fakultativně

  • pojištění léčebných výloh a storna (příplatek: : 360 Kč)
  • 1/1 pokoj (omezený počet, na ověření v CK) (příplatek: : 3000 Kč)

Zajímavosti

Bellagio:

Bergamo:

Bernské Alpy:

Brig:

Como:

Lago di Como :

Lago di Garda: Lago di Garda je největším italským jezerem a rozprostírá se na hranici mezi Lombardií, ...

Lago Maggiore:

Locarno:

Lombardie: Hlavním městem Lombardie je Milán. V tomto regionu žije jedna šestina obyvatel Itálie. Jedná se ...

Milán:

Piemonte: Rozloha italského regionu Piemont je 25 402 km2 a žije v něm 4,4 milionu obyvatel. Jeho hlavním ...

Stresa:

Ticino:

Valais: Nejrozsáhlejší švýcarská lyžařská oblast vzájemně propojených lanovek a sjezdovek ...

Fotografie

Italie_jezera_Isola BellaItalie_jezera_Isola Bella_3isola-bella-20lago-maggiore-12lago-maggiore-16Borromejské ostrovy 1Borromejské ostrovy 2Borromejské ostrovy 3Borromejské ostrovy 4Borromejské ostrovy 6Borromejské ostrovy 7Borromejské ostrovy 8Borromejské ostrovy 9Borromejské ostrovy 10Borromejské ostrovy 11Borromejské ostrovy 12Borromejské ostrovy 13Borromejské ostrovy 14