Švýcarsko - poznávací zájezdy, pobyty s výlety

Horskými vláčky po Švýcarsku II

Gelmersee 2

Pro ty, kteří se rádi projedou vlakem a ještě k tomu v nádherné horské krajině švýcarských Alp, jsme připravili nový zájezd, který vás seznámí s historickou parní železnicí Furka Dampfbahn, nejstrmější otevřenou pozemní lanovkou v Evropě Gelmerbahn a také s nejstrmější zubačkou na světě na Pilatus. Budete se moci vyvézt otáčivou kabinou lanovky na Titlis i shlédnout jedinečné vodopády uvnitř skály u Lauterbrunnenu. Projdeme se pod proslulou severní stěnou Eigeru, která patří k nejtěžším horolezeckým stěnám v Alpách.


 

Program zájezdu

1.den (út): odjezd z Prahy ve večerních hodinách. Přejezd do Švýcarska.
2.den (st): Výjezd na PILATUS, nejvýznamnější horu této oblasti s fantastickými výhledy na celou oblast středního Švýcarska. Svezete se nejstrmější zubačkou na světě. Nahoře vycházka tzv. Dračí stezkou a výstup k vyhlídkovým bodům (celkem tři vrcholy). Cestou do Andermattu zastávka v soutěsce SCHÖLENEN a krátký okruh s prohlídkou Ďáblova mostu. Dojezd do Andermattu, ubytování (odpoledne po programu).
3.den (čt): Dopoledne starou parní železnicí FURKA DAMPFBAHN pod průsmykem Furka z Realpu do Gletsche a odtud dále naším autobusem. Jedná se o nostalgickou, pomalou jízdu historickým parním vlakem tak, jako jezdili před 100 lety pod ledovec Rhonegletscher. Budete si moci užít nejen horskou krajinu, ale také si z blízka prohlédnout historickou parní lokomotivu i se podívat do prostoru strojvedoucího. Odpoledne nejstrmější otevřenou lanovkou v Evropě k jezeru GELMERSEE (lanovku je nutno uhradit předem v Kč - viz příplatky - kvůli omezené kapacitě lanovky). Pěší okruh kolem Gelmersee (cca 2-2,5 hod. chůze).
4.den (pá): Celodenní výlet do Bernských Alp , pod slavnou trojici hor Eiger – Mönch - Jungfrau . Za velmi dobrého počasí výjezd na JUNGFRAUJOCH (3 454 mnm.) – nejvýše položené nádraží v Evropě, ledovcová jeskyně, vycházky ve vrcholové oblasti, jedinečné pohledy na okolní čtyřtisícovky i na Konkordiaplatz – začátek nejdelšího alpského ledovce Aletschgletscher (nutná rezervace předem v CK, platba na místě). V případě špatného počasí výjezd vlakem na Kleine Scheidegg a turistika v oblasti vrcholu Mänlichen. Přejezd do „údolí vodopádů“- LAUTERBRUNNENTAL . Zde vycházka k TRÜMMELBAŠSKÝM VODOPÁDŮM - 10 ledovcovým kaskádovitým vodopádům v nitru hory. Návrat na ubytování večer.
5.den (so): Výjezd otáčivou lanovkou Titlis Rotair na KLEIN TITLIS (3 028 m.), kde se nachází 100 metrů dlouhý a nejvýše v Evropě položený visutý most a také zajímavá ledovcová jeskyně. Výhledy na Bernské i Urnijské Alpy. Sjezd na mezistanici a pohodový okruh (cca 3,5 km) kolem jezera TRÜBSEE, případně nově otevřená pěší cesta k vodopádům spadajícím z ledovců v oblasti Titlisu. Přejezd do ČR.
6.den (ne): Příjezd do Prahy v ranních hodinách. Pořadí jednotlivých výletů může být přehozeno.

Stravování:

česká strava připravovaná na místě českou kuchařkou

Cena zahrnuje

 • 3x polopenze (česká kuchyně)
 • 3x ubytování (2-3 lůžkové pokoje)
 • průvodce
 • dopravu autobusem

Cena nezahrnuje

 • jízdné na vláčky a lanovky
 • U tohoto zájezdu jsou nutné rezervace předem na vlaky a lanovky, nejpozději dva měsíce před odjezdem:
 • 2. den – Pilatus
 • 3. den – Výjezd na Jungfraujoch
 • 4. den – lanovka Gelmerbahn a parní vlak Furka Dampfbahn

Fakultativně

 • 1/1 pokoj (příplatek: : 1200 Kč)
 • pojištění léčebných výloh a storna (příplatek: : 305 Kč)
 • Zpáteční jízdenka Gelmerbahn s rezervací dospělý, nutná platba předem, nelze zakoupit na místě kvůli omezené kapacitě lanovky a velkému zájmu o ni (příplatek: : 1140 Kč)
 • Zpáteční jízdenka Gelmerbahn s rezervací děti do 15,99 let, nutná platba předem, nelze zakoupit na místě kvůli omezené kapacitě lanovky a velkému zájmu o ni (příplatek: : 570 Kč)
 • Nutná závazná rezervace jízdy na Jungfraujoch, Pilatus a parním vlakem Furka Dampfbahn předem v CK, již při přihlášení. Platba na místě.

Zajímavosti

Bernské Alpy:

Brienz:

Grindelwald: Klimatické lázně nedaleko Interlakenu leží v nadmořské výšce 1038 m n.m. Městečko s 3500 ...

Jungfrau: Třetí nejvyšší vrchol Bernských Alp.

Jungfraujoch: Horská stanice ve výšce 3454 m n.m. (nejvyšší stanice železnice v Evropě), která je vlastně ...

Lauterbrunnen:

Luzern: Hlavní město stejnojmenného kantonu se poprvé připomíná jako rybářská osada již v r.840. Ta ...

St. Moritz: St. Moritz je světově známé rekreační středisko ve vých. části Švýc. Alp, v oblasti proslulé ...

Fotografie

Bernské Alpy 2Bernské Alpy 3Bernské AlpyGelm. Gelmersee 2Gelmersee 3GelmerseeKleine S (2)Kleine S 3Kleine SGrimselpass 1LauterbrunnenSchilthorn 5SchölenenschluchtBernské Alpy 2Bernské Alpy 3Cesta pod Eigerem 1Cesta pod Eigerem 2Cesta pod Eigerem 3Cesta pod Eigerem 4Furka parní vlakGelmerbahn 2Gelmersee 1Pilatus 1Soutěska SchölenenTrübsee 1Trümmelbašské vodopády