Švýcarsko - poznávací zájezdy, pobyty s výlety

Švýcarsko - Wallis

Svycarsko_ledovec-Aletsch

Náš další zájezd do Švýcarska je zaměřern na poznání nejvyšší alpské skupiny Švýcarska - Wallisu. Ubytování je zajištěno ve středisku Saas Grund v kantonu Wallis, poblíž velmi známého střediska Zermatt na úpatí Matterhornu a nedaleko luxusního centra Saas Fee. Tato část Švýcarska nabízí nejvíce možností, jak se seznámit s alpskými ledovci a horskými jezery. Alpské louky Švýcarska jsou plné vypasených kraviček, ochutnat můžete na pravé švýcarské salaši domácí sýry a mléko. Švýcarsko, a zejména kanton Wallis, vás určitě uchvátí a budete se do Švýcarska rádi vracet.


 

Program zájezdu

1.den: Odjezd z Prahy ve večerních hodinách.
2.den: Dopoledne příjezd do Švýcarska. Výjezd lanovkou na HOCHSAAS 3100 m, naučná cesta kolem vrcholu nebo jen do mezistanice na KREUZBODEN a procházka alpskou květinovou cestou. Ubytování k večeru, večeře, nocleh.
3.den: Nejkrásnější túra v oblasti Horního Wallisu: po snídani odjezd do STALDEN, výjezd lanovkou na GSPON a vysoko nad Saaským údolím vede cesta přes HEIMISCHGARTU zpět do Saas Grund (cca 5 hod. chůze).
4.den: Turistika v oblasti Saas Fee : lanovkou na FELSKINN, přechod přes ledovec k chatě PLATJEN a dále buď pěšky nebo lanovkou zpět do Saas Fee (cca 4 - 5 hod. chůze). V Saas Fee lze volit i méně náročnější vycházky nebo jen procházku v tomto významném středisku turistiky, návštěvu plaveckého bazénu či jiných sportovišť. Milovníci lyžování mohou využít příležitosti k letnímu lyžování na ledovci ve výšce 3600 metrů.
5.den: Výlet do Zermattu : Autobusem do Täsche , odtud buď vláčkem (za příplatek) nebo event. pěšky (4,5 km) do Zermattu .Zubačkou na Gornergrat, odtud pěšky s krásnými výhledy na MATTERHORN k jezderu Riffelsee a zpět do Zermattu (cca 4 - 5 hod. chůze). Méně zdatní mohou použít zubačku.
6.den: Středisko CRANS-MONTANA, které se rozkládá na údajně nejvíce prosluněné náhorní plošině v Alpách obrácené na jih do údolí Rhony s velkolepým panoramatem protějších vrcholků Walliských a Savojských Alp. Výjezd lanovkou na LES VIOLETTES a PLAINE MORTE (2 927 m n.m.), úžasné výhledy. Pěší turistika k horní stanici lanovky CRY D´ER a sjezd do čtvrti Crans, případně pěšky až dolů, na výběr je několik tras s různou délkou.
7.den: Setkání s dobou ledovou. Autobusem do údolí GOMSTAL, výjezd lanovkou z Betten na Bettmerhorn, výhled na největší alpský ledovec- Aletschský. Odtud pěšky přes MOSFLUH a jezero Blausee k Bettmersee a do BETTMERALP. Doba chůze cca 4 hod.
8.den: Do největších termálních lázní v Evropě i na starý pašerácký průsmyk. Autobusem do LEUKERBADU , který patří k největším lázeňským střediskům ve Švýcarsku s překrásným okolím. Dopoledne výjezd lanovkou nebo pěší výlet na průsmyk GEMMIPASS, který patřil k důležitému přechodu z jižní do střední části Švýcarska. Turistika v okolí DAUBENSEE. Odpoledne možnost návštěvy termálních lázní s 10 termálními bazény nebo procházka propastí Dala. Večer odjezd ze Švýcarska.
9.den: Příjezd do Prahy ráno.

Cena zahrnuje

  • doprava luxusním autobusem
  • průvodce
  • 6x ubytování ve 2lůžkových pokojích s příslušenstvím v penzionu s bazénem
  • 6x polopenze (česká kuchyně)

Cena nezahrnuje

  • Cena nezahrnuje vstupy (cca 300 CHF).

Fakultativně

  • 6x balíček na oběd (příplatek: : 550 Kč)
  • pojištění léčebných výloh a storna vč. turistiky nad 3000 m n.m. (příplatek: : 450 Kč)
  • 1/1 pokoj (na ověření v CK, omezený počet) (příplatek: : 1560 Kč)

Zajímavosti

Leukerbad:

Matterhorn: Jedna z nejkrásnějších hor Švýcarska (4478 m n.m.) se tyčí přímo nad Zermattem. Poprvé se jej ...

Saas Fee:

Täsch:

Zermatt: Na pomezí Švýcarska a Itálie se rozkládá jedna z nejžádanějších lyžařských oblastí s dominantou ...

Fotografie

zermatt - 14Svycarsko_ledovec-AletschSvycarsko_Matterhorn_05Svycarsko_Matterhorn_06Svycarsko_WallisSvycarsko_Wallis_02scalottas-17Švýcarsko 11Švýcarsko 110Švýcarsko 113Švýcarsko 12Švýcarsko 13Švýcarsko 14Švýcarsko 15Švýcarsko 16Švýcarsko 17