Švýcarsko - poznávací zájezdy, pobyty s výlety

Švýcarsko - Wallis

Svycarsko_ledovec-Aletsch

Náš další zájezd do Švýcarska je zaměřern na poznání nejvyšší alpské skupiny Švýcarska - Wallisu. Ubytování je zajištěno ve středisku Saas Grund v kantonu Wallis, poblíž velmi známého střediska Zermatt na úpatí Matterhornu a nedaleko luxusního centra Saas Fee. Tato část Švýcarska nabízí nejvíce možností, jak se seznámit s alpskými ledovci a horskými jezery. Alpské louky Švýcarska jsou plné vypasených kraviček, ochutnat můžete na pravé švýcarské salaši domácí sýry a mléko. Švýcarsko, a zejména kanton Wallis, vás určitě uchvátí a budete se do Švýcarska rádi vracet.


 

Program zájezdu

1.den (čt): Odjezd z Prahy ve večerních hodinách.
2.den (pá): Dopoledne příjezd do Švýcarska. Výjezd lanovkou na HOCHSAAS 3100 m, naučná cesta kolem vrcholu nebo jen do mezistanice na KREUZBODEN a procházka alpskou květinovou cestou. Ubytování k večeru, večeře, nocleh.
3.den (so): Nejkrásnější túra v oblasti Horního Wallisu: po snídani odjezd do STALDEN, výjezd lanovkou na GSPON a vysoko nad Saaským údolím vede cesta přes HEIMISCHGARTU zpět do Saas Grund (cca 5 hod. chůze).
4.den (ne): Turistika v oblasti Saas Fee : lanovkou na FELSKINN, přechod přes ledovec k chatě PLATJEN a dále buď pěšky nebo lanovkou zpět do Saas Fee (cca 4 - 5 hod. chůze). V Saas Fee lze volit i méně náročnější vycházky nebo jen procházku v tomto významném středisku turistiky, návštěvu plaveckého bazénu či jiných sportovišť. Milovníci lyžování mohou využít příležitosti k letnímu lyžování na ledovci ve výšce 3600 metrů.
5.den (po): Výlet do Zermattu : Autobusem do Täsche , odtud buď vláčkem (za příplatek) nebo event. pěšky (4,5 km) do Zermattu .Zubačkou na Gornergrat, odtud pěšky s krásnými výhledy na MATTERHORN k jezderu Riffelsee a zpět do Zermattu (cca 4 - 5 hod. chůze). Méně zdatní mohou použít zubačku.
6.den (út): Setkání s dobou ledovou. Autobusem do údolí Gomstal, výjezd lanovkou z Fiesch na Eggishorn výhled na největší alpský ledovec- Aletschský. Lanovkou zpět do mezistanice a odtud cca 1,5 hod vycházka na Bettmeralp. Zde možnost výjezdu na Bettmerhorn s dalšími výhledy na ledovec nebo vycházka k jezeru. Poté sjezd lanovkou do Betten, kde bude čekat autobus.
7.den (st): Do největších termálních lázní v Evropě i na starý pašerácký průsmyk. Autobusem do LEUKERBADU , který patří k největším lázeňským střediskům ve Švýcarsku s překrásným okolím. Dopoledne výjezd lanovkou nebo pěší výlet na průsmyk GEMMIPASS, který patřil k důležitému přechodu z jižní do střední části Švýcarska. Turistika v okolí DAUBENSEE. Odpoledne možnost návštěvy termálních lázní s 10 termálními bazény nebo procházka propastí Dala. Večer odjezd ze Švýcarska.
8.den (čt): Příjezd do Prahy ráno.
Číslo záj.TermínDospělí Poznámka 
318-0118.7.-25.7.202415 990,-Nástup též Plzeň.rezervovat

Cena zahrnuje

  • doprava luxusním autobusem
  • průvodce
  • 5x ubytování ve 2-3lůžkových pokojích s příslušenstvím, nutné vlastní povlečení.
  • 5x polopenze (česká kuchyně)

Cena nezahrnuje

  • Cena nezahrnuje vstupy (cca 300 CHF).

Fakultativně

  • 5x balíček na oběd (příplatek: : 500 Kč)
  • pojištění léčebných výloh a storna vč. turistiky nad 3000 m n.m. (příplatek: : 570 Kč)
  • 1/1 pokoj (na ověření v CK, omezený počet) (příplatek: : 2000 Kč)

Zajímavosti

Leukerbad:

Matterhorn: Jedna z nejkrásnějších hor Švýcarska (4478 m n.m.) se tyčí přímo nad Zermattem. Poprvé se jej ...

Saas Fee:

Täsch:

Zermatt: Na pomezí Švýcarska a Itálie se rozkládá jedna z nejžádanějších lyžařských oblastí s dominantou ...

Fotografie

zermatt - 14Svycarsko_ledovec-AletschSvycarsko_Matterhorn_05Svycarsko_Matterhorn_06Svycarsko_WallisSvycarsko_Wallis_02scalottas-17Švýcarsko 11Švýcarsko 110Švýcarsko 113Švýcarsko 12Švýcarsko 13Švýcarsko 14Švýcarsko 15Švýcarsko 16Švýcarsko 17